FOTOKLUB LANŠKROUN

Historie fotoklubu


Historie lanškrounského fotoklubu začíná před rokem 1970, kdy se scházeli přátelé, které spojoval společný zájem o fotografii. Mezi první členy patří pánové Jaromír Hustý, Robert Groschup, Josef Kuběnka, Josef Antoš. Ludvík Zrůstek a Erich Rauer - první vedoucí. Činnost byla soustředěna na fotografickou práci jednotlivých autorů, besedy nad fotografiemi, technikou používanou k fotografování, setkání s jinými fotokluby v okrese i kraji. Členové klubu se účastnili fotografických soutěží a hodnocení klubových kolekcí. V následujících letech do klubu přichází mladí fotografové Radek Lepka, Ladislav Provazník, Stanislav Vimr, Vladimír Skalický a další, kteří od starších praktiků přebírají zkušenosti a postupně se ujímají fotografické aktivity.

Od těch dob se mnohé změnilo.
Po roce 1989 se život klubu na krátký čas zastavil. Dvouletá pauza a chuť se opět scházet nastartovala opětovnou činnost. Nové podmínky a nová ekonomická situace ve všech oblastech života poznamenává i život klubu. Dnešní klubová činnost je mnohem více založena na vlastní aktivitě všech jeho členů. Je věcí každého fotografa, zda-li se chce nebo nechce života klubu účastnit. Každý má příležitosti jak svou tvorbu prezentovat. V našem okolí je mnoho míst, kde mohou fotografové své práce vystavovat, bylo obnoveno mnoho soutěží, kde mají autoři možnost zaslat své fotografie k hodnocení odborným porotcům, jiným klubům, nebo jen přinést k nahlédnutí svým kolegům v klubu. Otevřenou diskusí nad fotografiemi se snažíme sebe i mladší autory vést k lepším výsledkům, lepším fotografiím. Počet členů kolísá mezi 6 až 11 fotografy. Schůzky jsou pořádány dvakrát do měsíce, kde hodnotíme kolekce fotografií zasílaných jinými kluby v rámci takzvaných Mapových okruhů. Pořádáme pravidelnou vnitřní soutěž s různými tématy a žánry. Několikrát do roka podnikáme společné výlety za fotografickými náměty. Někteří z nás se účastní akcí pořádaných spřátelenými kluby z Náchoda, Nového Města nad Metují, Blatné a jiných.

Jaký je dnešní význam setkávání?
Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Potřeba potkávat se s lidmi se stejnými zájmy a sdílet společné příjemné chvíle nad fotografiemi.

Vladimír Skalický
Lanškroun, 31. 1. 2002

Petr Macháček – 10.12.2006 23:17

nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela