FOTOKLUB LANŠKROUN

Vladimír Skalický - Skalda

E-mail: skaldovi@seznam.cz

Vladimír Skalický: Autoportrét

Na tomto místě by se hodilo vypsat, jak rád fotografuji, jakou techniku a chemii používám. Jakému tématu se věnuji a možná i záludná výpověď, jak svá dílka vytvářím.
Nic takového neočekávejte.
Chtěl bych se spíš „nahlas“ zamyslet k čemu mi fotografie je a k čemu mi pomáhá.
Fotografuji už hodně dlouho, abych věděl, že jakákoli tvorba (i mimo fotografii) je důležitou součástí života každého autora. Je jedno, jakých výsledků dosahuje, pokud jeho práce zůstávají věcí osobní. Jakmile se však rozhodne, že své práce představí veřejnosti, byť i svému nejbližšímu okolí, měl by si nastavit vysokou laťku kvality.
Mělo by být každému jasné, že tato laťka je jiná u začínajícího autora a autora, který již má určitý díl cesty za sebou.
Každý z nás by si měl stavět stále vyšší cíle, ke kterým bude směřovat. To zní jako z nějaké příručky marketingu nebo obchodu. V životě to ale takové je. Nemusíme to pojmenovávat vzletnými slovy, ale musíme to dělat. Nebát se dělat, zkoušet, experimentovat, pokoušet se najít svoji vlastní cestu. Je to těžké, ale obohacující. Nebojme se i pochválit a svoje dílka případně obhájit (určitě před sebou samými).
Dělejme.
Já dělám.
Pomáhám jiným, aby měli stejnou radost z tvorby jako já, protože když oni, tak i já.
Na své cestě fotografií potkávám a poznávám mnoho lidí, které bych jinak minul. Kamarády, kteří mi dávají kus svého já. Kus svého srdce. I jim chci dávat stejně.
Cítím potřebu organizovat fotografický život i pro ostatní, budoucí kamarády, které zatím neznám, ale věřím, že je poznám.
Fotečky pro jiné a hlavně fotečky pro sebe.
Obrázky, skrz které vnímám svět.
Ať mi to vydrží co nejdéle.
Potřebuji k tomu i vás ostatní.

Náhledy 20-16
Celkem 210
Strany 1 2 3 ... 37 38 39 40 41 42
nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela