FOTOKLUB LANŠKROUN

Romana Faltusová

E-mail: faltusova.r@seznam.cz

Motto: „Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.“

Romana Faltusová: Autoportr?t

Narodila jsem se mámě a tátovi v porodnici v Ústí nad Orlicí, žiji v České Třebové a můj domov.....tak to je jeden velký otazník. Dlouho jsem studovala a teď pracuji. Pracuji stále a pracuji pilně. Z mých zálib snad jen jedna – život. Můj zdravotní stav je dobrý. Foťák jsem si osahala už jako malá holka díky tátovi a pomaloučku začínala sama cvakat.

Fotila jsem tak jako všichni; o Vánocích, narozeninách, ve škole a hlavně o dovolené. Fotky do rodinného alba. Vážnější zájem o fotografii ve mně propukl asi před dvěma roky, kdy jsem se seznámila s fotoklubem Lanškroun, přesněji s jejich fotografiemi. Největším impulsem pro mne bylo focení v lanškrounském pivovaru, kdy jsem poprvé vyzkoušela černobílý film a zjistila, jaká je to slast, když na mě z negativu vykoukl obrázek. Díky obětavosti Vladimíra Skalického, který mě naučil, jak se poprat s černou komorou, mě kouzlo černobílé fotografie zcela pohltilo. V loňském roce jsem ukončila studium na Hradecké fotografické konzervatoři pod vedením Josefa Ptáčka, Ivo Gila a Ludvíka Barana. Studium jsem zakončila absolventskou výstavou ve výstavní síni FOMA Bohemia. V loňském roce proběhly i mé dvě autorské výstavy v Letohradě a Moravské Třebové. Do lanškrounského fotoklubu docházím od roku 2003 a v průběhu tohoto roku jsem se aktivně zapojila do jejich společné práce.

Náhledy 3-1
Celkem 13
Strany 1 2 3
nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela