FOTOKLUB LANŠKROUN

Roman Hartman - Harry

E-mail: harrypost@email.cz

Roman Hartman: tahle se mi libi.. ;)

Je mi 36 let a k fotografování jsem se dostal zcela náhodně, jak už to tak bývá.
V roce 2003 zůstal v pozůstalosti po otci mé přítelkyně východoněmecký přístroj Praktica Super TL se dvěma objektivy. Tento přístroj mě fascinoval všemi svými hejblátky natolik,ž e jsem zakoupil film a vydal se na svůj první fotovýlet do přírody. Dlužno říci, že už toto považuji za velký bod zlomu neb jsem do této chvíle patřil do skupiny lidí, co dokázali na 36 snímků zachytit události z celého roku.

Zpočátku jsem fotil vše, co mi přišlo před objektiv a nějak mě zaujalo, takže typické začátečnické fotky krajiny, hmyzu atd.

Přestože mě klasická fotografie pomalu měla ve svém náručí, pořídil jsem si na konci roku 2003 zcela nový digitální přístroj. Tento moment je asi druhým bodem zlomu, protože jsem si v té době začal kupovat pravidelně různé časopisy o focení, ze kterých jsem čerpal moudra zkušených. Pak jsem fotil a fotil a v okamžiku, kdy jsem nabyl pocitu, že mám pár snímků, který si troufnu poslat do jistého časopisu, mě kontaktoval můj spolužák René Jansa s nabídkou navštívit lanškrounský fotoklub. Zpočátku se mi tam vůbec nechtělo, měl jsem představu samých zkušených fotografů, kteří se nějakým zelenáčem, co mu teče vývojka ještě po bradě (i když ani to ne) nebudou vůbec zaobírat.
Nakonec jsem po čase jel a vůbec nelitoval, za jediný večer jsem dostal odpovědi na tolik otázek, že mi šla hlava kolem. Navíc jsem si opravil svou představu o schůzce ortodoxních černokomorníků, kteří nad fotkou z digitálu jen mávnou rukou. Naopak nikoho nezajímalo, jakou technologií fotky vznikly, ale čistě jen to, jakým způsobem jsem vybraný téma zpracoval. Tolik mé dojmy z prvního setkání s lanškrounským fotoklubem.
Po půlroční studijní pauze (která se vůbec netýkala fotografovaní) se od května 2005 snažím navštěvovat fotoklub pravidelně.

Pokud bych měl odpovědět na otázku, co mě fotografie doposud dala, odpověděl bych, že kromě nových přátel mě jednoznačně naučila dívat se kolem sebe a všímat si věcí, které jsem ještě před pár lety míjel bez povšimnutí.

Náhledy 14-10
Celkem 119
Strany 1 2 3 ... 20 21 22 23 24
nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela