FOTOKLUB LANŠKROUN

René Jansa - Qwasyx

E-mail: rene.jansa@wo.cz

Web: http://www.jansarene.cz

René Jansa: Autoportrét

Narodil jsem se 23. 8. 1974 v Ústí nad Orlicí, žiji a tvořím ve městě Česká Třebová.

Začínal jsem fotografovat již na základní škole. Ovšem intenzivně se o fotografii zajímám od roku 1999. Zpočátku jsem fotografoval hodně přírodu, nejvíce makrofotografie hmyzu a rostlin.

Po dvou letech mě přestalo bavit čekat na louce, až kolem poleze nějaký brouk, a vydal jsem se do jiných fotosvětů. Objevil jsem pro sebe černobílou fotografii, byl jsem přijat na Hradeckou fotografickou konzervatoř a stal se členem lanškrounského fotoklubu.

Jsem fascinován světem zobrazeným přes matnici velkoformátové kamery a klasickým zpracováním černobílé fotografie. Nevyhýbám se ovšem ani moderní digitální technice (každý námět chce své).

V současné době se snažím fotografovat zjednodušená schémata čehosi. Čistý obraz, kde je vše jasně a naplno řečeno. Jakési ikony. Někdo by mohl říci, že až polopatické. Nejsem tedy chodec, který obtiskuje skutečnost, ale sám ji nejčastěji utvářím a manipuluji.

Mezi autory, jejichž práce si vážím, patří: Josef Sudek, Josef Koudelka, Jan Švankmajer (výtvarník a režisér) a Joel Peter Witkin.

Náhledy 17-13
Celkem 27
Strany 1 2 3 4 5 6
nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela