FOTOKLUB LANŠKROUN

Radek Lepka

E-mail: lepka@tiscali.cz

Radek Lepka: Autoportrét

Své první fotky, na kterých jsem měl možnost si nejenom sáhnout na vypůjčený fotoaparát, ale poprvé si také zajít do temné komory a okusit si je ”vymáchat” ve vývojce a ustalovači, jsem vyfotil jako žák osmé třídy základní školy. O čtyři roky později jsem si koupil svůj první fotoaparát ZENIT 11 a začal fotografovat své přátele, krajinu a vůbec život kolem sebe. Tehdy jsem dychtivě vyhledával dostupnou literaturu o fotografické technice a o zpracování černobílých fotomateriálů. Negativní i pozitivní procesy jsem zpracovával ve své domácí fotokomoře.

Do fotoklubu v Lanškrouně jsem přišel poprvé v lednu roku 1987. Byla to pro mne doba poznávání výtvarněji pojaté fotografie. Přišli noví přátelé, kteří mi ukázali, že fotografie může dát mnoho mně, ale i já mohu obohacovat svými fotografiemi své okolí. Poznal jsem ale především důležitost vzájemné kritiky a komunikace mezi autory. Ta je totiž pro odborný růst každého důležitá, stejně jako rovnováha mezi sebekritikou a sebevědomím. I když od té doby jsem se začal zajímat zejména o kompozici a obsah fotografie vůbec, jsem přesvědčen, že dokonalé zvládnutí technické stránky je pro dobrou fotografii nezbytné. Technika nesmí totiž dobrého tvůrce brzdit a omezovat. Při vlastní práci musí jít všechno jakoby samo sebou a autor se pak může plně soustředit na tvůrčí práci. A to je pro dobrý výsledek jakékoliv činnosti velmi důležité.

Rád fotografuji zátiší a akt, občas si vyzkouším i krajinu, architekturu či montáž. Své fotografie až na výjimky inscenuji, vymýšlím si je a poté realizuji. Pracuji na klasický černobílý film středního nebo velkého formátu, kde výsledné fotografie mnohdy koloruji, ale i digitální technikou. Způsob získání snímku podle mne není důležitý, důležitý je výsledek. Své práce jsem od té doby představil na několika autorských i společných výstavách. Od roku 1992 se věnuji profesionálně především technické a reklamní fotografii, ale fotografie výtvarná již pevně patří do mého stylu života.

Náhledy 10-6
Celkem 35
Strany 1 2 3 ... 4 5 6 7
nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela