FOTOKLUB LANŠKROUN

Ludvík Zrůstek

E-mail: ludvik.zrustek@seznam.cz

Ludvík Zrůstek: Ludvík Zrůstek

Fotografuji od svých 15 let, kdy jsem od rodičů dostal bakelitový fotoaparát 6 x 6 cm. Prostudoval jsem veškerou tehdy dostupnou literaturu a své fotografie jsem se naučil vyvolávat sám. Jako téměř každý začátečník jsem fotografoval vše kolem sebe - přírodu, přátele i svoji rodinu. S postupujícím časem jsem se začal o fotografii zajímat důkladněji, začala mne zajímat výtvarná stránka fotografie. To už plynula 80. léta minulého století a já se scházel s kamarády fotografy v lanškrounském fotokroužku. Můj zájem o výtvarnou fotografii byl tak veliký, že jsem se přihlásil a také absolvoval dvouleté studium na lidové konzervatoři, obor výtvarná fotografie, v Hradci Králové, kterou tehdy vedl profesor Ján Šmok z pražské FAMU. V té době jsem již obesílal fotografické soutěže, posílal své fotografie do různých časopisů a v polovině 80. let jsem měl i svoji autorskou výstavu na lanškrounském zámku. Začátek 90. let byl velmi rozpačitý, přestaly fungovat některé zájmové kroužky a náš fotokroužek také procházel krizí. Ze starého fotokroužku zůstalo jen pár členů, ale byl to dobrý základ pro současný lanškrounský fotoklub, který funguje dodnes.

Pro mne osobně není fotografie jen koníčkem pro ukrácení volného času, ale je to způsob, jak ukázat druhým svůj pohled na svět a věci kolem sebe a trochu té radosti rozdat i druhým. Pokud se mi to podaří, bude to pro mne ta největší odměna.

Náhledy 42-38
Celkem 62
Strany 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13
nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela