FOTOKLUB LANŠKROUN

Společné fotografování, 28. 11. 2004


Fotoklub Lanškroun připravuje pro rok 2005 společnou výstavu po mnoha letech. Stál před námi úkol, jak se návštěvníkům výstavy představíme.
Na schůzce padl návrh: „Jsme fotografové, tak se vyfotíme.“ Dobrý nápad, ale jak ho zrealizovat, aby to nebyla tuctová fotografie? Vymysleli jsme si, inspirováni dřívějším fotografováním v ateliéru kamaráda Petra Moška, že se vyfotíme s něčím na hlavě a něčím v ruce. Další návrh zněl, abychom měli u sebe fotoaparáty, kterými pracujeme.
Domluvili jsme termín, čas i místo.
Od začátku, kdy jsme se sešli u Radka v ateliéru, panovala dobrá nálada. Jen Naše Romana nechtěla zprvu nic na hlavu. Že to prý nevadí, a že to tak bude stačit a podobně. To bylo přemlouvání. Nakonec jsme jí na hlavu strčili policejní čepici (aby se cítila v bezpečí) a focení mohlo začít.
Dnešní doba digitálních fotoaparátů umožňuje mít tvořivou práci pod kontrolou. Takže časté odbíhání k obrazovce fotoaparátu a sranda, která celé fotografování doprovázela, způsobily, že fotka vznikala skoro dvě hodiny. Celá akce probíhala pod pečlivým dohledem našich partnerek, které semotamo udělaly pár obrázků, které máte možnost vidět na této stránce.
Množství rekvizit, které se na akci sešlo, legrace a uvolněná atmosféra překonaly zimu, která v ateliéru panovala. Nakonec jsme prožili příjemné dvě hodiny.
Vzniklé fotografie použijeme nejen pro společnou výstavu, ale i pro stránky na internetu.
Příští rok akci zopakujeme, ale v létě, abychom neměly zmrzlé nohy (pozn. webvěšáka: zmrzlé nohy měl jen Skalda).

A kdo na fotografiích vlastně je?
zprava
Dlouhý Yanek - ruský fotograf, kovář s ptáčkem na ruce - Ludvík, Petr s kytičkou v ruce, která mu z toho dlouhého stání uschla, naše Romana – policistka chránící malé děti, Martin se svou dřevěnou přítelkyní, Radek – jednonohý švihák, a nakonec tenisti Skalda a René.
Použitá technika:, Mentor 18x24cm, Certo 9x13cm a mladice Flexaretka 6x6 cm.
Dále opuštěná panna, trubka neznámého vojína a nohy zlatého fotbalisty, nebo obráceně? …

Vladimír Skalický

Romana Faltusová – 28.11.2006 20:18
nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela