FOTOKLUB LANŠKROUN

Focení v textilce v Doudlebách, 24. 7. 2005


Tajně vytrženo z Qwasyxova deníčkuJednoho dne, brzy ráno, asi v 10:48 hodin zazvonil telefon (mám mobilní Sony Ericson T630): ): „Á, Skalda, to se asi bude něco dít,“ řekl jsem si.

Mé tušení se potvrdilo vzápětí. Slovo dalo slovo a nazítří jsme jeli vstříc novým fotodobrodružstvím do staré opuštěné textilky v Doudlebách. Jelo nás šest. Láďa Skalda, Káťa, Yanek řečený Dlouhý, Romana, Harry a já.

Po příjezdu na místo a zběžném průzkumu terénu jsme si dali tři hodiny času, než se opět sejdeme u našich vozů.

Kouzlo onoho místa je opravdu silné. Obrovské prázdné haly se zbytky různých dutinek a trubek potřebných při výrobě příze. Zde zřejmě bydlí "tendleten génius v noci". Pro fotografa milující nalezená zátiší je to stvořený ráj. Klid místa narušovalo pouze cvakání závěrek našich fotoaparátů, z nichž některé pamatují tuto fabriku v plném rozkvětu. I já jsem se nechal zlákat tímto kouzlem a vytáhl svého notně zaprášeného Penťáka. Na svitkový film jsem naládoval 13, 14 záběrů. Nutno ale poznamenat, že těmto starým místům i přes jejich osobité kouzlo moc neholduji.

A tak přišla na řadu moje A2, zánovní to digitální dělo od Konica Minolta. Poprosil jsem Harryho, aby podržel jednu z těch podivně, zeleně svítících trubic, kterých se tu válelo přehršle. A prásk, prd, prásk, namastil jsem něco kolem dvaceti záběrů. Harry vše pochopil a na chvíli se převtělil v bojovníka z Hvězdných válek. Z oněch dvaceti záběrů jsem potom vybral jeden geniální a byl jsem s focením hotov.

Už se blížila hodina odjezdu a tak jsem vyrazil k našim vozům. Po cestě jsem potkal Romanu obtěžkanou zbytky zdejšího interiéru, konkrétně jakousi válendou a židlí. U vozů již byla středně velká hromada nábytku a interiérových doplňků. Romana si totiž staví nalezená zátiší u sebe doma :-) Následovalo ještě společné focení s vozíky a trubkami. Pak jsme uspokojeni z nových fotozážitků a vysíleni z nakládání Romanina nového nábytku usedli do vozů a rozjeli se k domovům.

Bylo to jedno dopoledne strávené s příjemnými lidmi, kteří mají společného koníčka.

P.S. touto cestou bych chtěl poděkovat Láďovi Skaldovi za organizování různých fotoakcí a setkání. Myslím, že kupa našich fotografií by bez jeho organizační píle vůbec nevznikla. Takže – Díky, Láďo!

V České Třebové dne 23.9.2005.
Q

Petr Macháček – 30.11.2006 22:42
nahoru

© 2004 - 2019 Fotoklub Lanškroun | Tvorba WWW stránek Petr Macháček | RSS | redakční systém | on-line návštěvníků: | počítadlo:
optimalizace PageRank.cz
Cestovní systém Egypt Jazykové kurzy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zájezdy Zvesela